Zasady współpracy
Każdą sprawę traktuję w sposób indywidualny i z tego względu nie dysponuję sztywnym cennikiem. Przede wszystkim jednak mam na celu dobro Klienta i zawsze w pierwszej kolejności proponuję rozwiązania jak najbardziej ekonomiczne, ponieważ skuteczna pomoc prawna wcale nie musi być droga. W zależności od rodzaju zleconych usług proponuję wynagrodzenia jednostkowe (stałe lub prowizyjne) oraz wynagrodzenie ryczałtowe np. w przypadku zlecenia stałej obsługi przedsiębiorcy.
Wysokość wynagrodzenia jest każdorazowo ustalana z Klientem przed podjęciem się prowadzenia danej sprawy. Wynagrodzenie Kancelarii jest uzależnione między innymi:
- od formy współpracy wybranej przez Klienta,
- wartości przedmiotu sporu,
- terminu wykonania zlecenia,
- stopnia trudności i złożoności sprawy,
- przewidywanego i uzasadnionego nakładu pracy.
Wysokość wynagrodzenia za prowadzenie sprawy sądowej bądź egzekucyjnej ustalana jest przez Kancelarię z uwzględnieniem stawek wynikających z Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22.10.2015 r. w sprawie opłat za czynności radców prawnych (Dz.U.2015 poz. 1804).
Wynagrodzenie na rzecz Kancelarii nie obejmuje wydatków, które są ponoszone w związku z prowadzeniem sprawy, m. in. kosztów opłat sądowych, opłat skarbowych, kosztów sporządzenia opinii biegłych. Koszty te pokrywane są przez Klienta.
Koszt porady prawnej kształtuje się w granicach od 150,00 zł brutto.
Kancelaria wystawia faktury VAT. Do ustalonej kwoty wynagrodzenia doliczany jest podatek od towarów i usług (VAT) w wysokości wynikającej z obowiązujących stawek.